23. 5. 2018 WOD – Světový den OB

Startovalo se od 15 hodin od fontány. Pro veřejnost byly ve Smetanových sadech připraveny 4 nenáročné tratě. Jedna z nich již tradičně připravená tak, aby se dala absolvovat na kole, koloběžce in-linech, či s kočárkem.

16.5.2018 Krajské finále Přeboru škol v orientačním běhu

web závodu >>

27. 4. 2018 Dny orientace na Hradisku

Pozvánka >>

Výsledky:    trať E >>        trať Z >>

V rámci celorepublikové akce „Dny orientace v přírodě“ uspořádal Spolek orientačních běžců Olomouc v areálu SŠZZ Olomouc U Hradiska 4 školní závod v orientačním běhu. kterého se zúčastnilo 80 žáků. Od 8 do 12:30 byly v k dispozici dvě tratě. Jednoduchá trať s 9 kontrolami  a trať se 13 kontrolami, na které už žáci řešili složitější postupy. Cílem akce bylo nejen žáky seznámit s naším pěkným sportem, ale i pomoci najít v jejich řadách ty, kteří by mohli školu reprezentovat na KF P škol 16.5.2018 na Svatém Kopečku.

20. 4. 2018 Dny orientace v přírodě Velká Bystřice

V pátek 20.4.2018 jsme uspořádali náborový závod pro žáky druhého stupně ZŠ ve Velké Bystřici. Školní závod v orientačním běhu proběhl v rámci celorepublikové akce „Dny orientace v přírodě“. Od 8 do 12 hodin byla v intravilánu města připravena jednoduchá, rovinatá trať vedoucí zástavbou a parkem, na níž si své běžecké a orientační schopnosti ověřilo 117 žáků ZŠ. Většině závodníků se podařilo dosáhnout cíle akce, tj. nalézt podle mapy všechny určené kontroly. K tomu kromě rad zkušených orienťáků z řad Spolku orientačního běhu Olomouc přispělo i slunečné jarní počasí. V rámci akce děti i učitelé besedovali o mapách a jejich využití z různých úhlů pohledu. Kromě map pro orientační běh se seznámili s historií map a se způsobem znázornění věku lesních porostů na mapách lesnických.

4. 11. 2017 Závod podzimního oblastního žebříčku Poslední kufr

web závodu >>

24.5.2017 WOD – Světový den orientace 2017

V rámci WOD jsme uspořádali ve Smetanových sadech v Olomouci náborový závod na nenáročných tratích. Startovalo se od 15:00 do 17:30 u restaurace Fontána. Počasí přálo a za slunečného, byť chladného počasí si přišlo vyzkoušet orienťák 109 běžců, 59 žen a 50 mužů, různých věkových kategoriích. 45 dětí do 12 let, 27 dětí od 13 do 16 let, 7 závodníků bylo ve věku od 17 do 23 let a 30 bylo dospělých nad 23 let. Potěšili nás učitelé a vychovatelé dvou škol, kteří přivedli své žáky a vedoucí sportovních kroužků DDM Olomouc, kteří využili nabídky na zpestření zájmové činnosti svých svěřenců. Byly připraveny 4 tratě. IN-LINE trať 1,6 km dlouhou s 8 kontrolami bylo možné absolvovat na bruslích, na koloběžce (tu si zájemci mohli u nás zapůjčit), či s kočárkem. Trať A pro nejmenší byla dlouhá 0,5 km a bylo na ní 5 kontrol, trať B měřila 1 km a měla 6 kontrol a na trati C dlouhé 1,6 km museli závodníci najít 10 kontrol. Nebylo výjimkou, že si děti opatrně vyzkoušeli půlkilometrovou trať a pak se nadšeně vrhli do obíhání či objíždění dalších okruhů, mnozí závodníci si vyzkoušeli všechny tratě. Mnohde na kontrolách čekaly na závodníky otázky OB kvízu, jehož prostřednictvím se seznámili s některými zajímavostmi. Pro ty, kdož si nevěděli s některou odpovědí rady bylo v cíli k dispozici správné řešení. Pro všechny pak byly připraveny  diplomy, pro děti i drobné ceny.

25. 4. 2017 Dny orientace na Hradisku

V úterý 25.4.2017 jsme uspořádali již tradiční závod Dny orientace na Hradisku. Školní závod v orientačním běhu proběhl v rámci celorepublikové akce „Dny orientace v přírodě“. Od 12 do 15 hodin byla v areálu školy připravena jednoduchá trať, na níž si své běžecké a orientační schopnosti ověřilo 111 žáků. V kategorii středoškoláků soutěžilo 57 žáků SŠZZ Olomouc, kategorii mladších a starších žáků absolvovalo 54 účastníků SGO Olomouc. Mimo soutěž trať úspěšně zvládli i dva učitelé, kteří tak zvedli počet účastníků na 113. Bohužel předpověď počasí nebyla nejlepší a tak nepřišly další oslovené školy.

21. 4. 2017 Kvalifikační závod na LODM

Krajský svaz orientačních sportů Olomouckého kraje a SOB Olomouc pořádají 2. kvalifikační závod na Letní olympiádu dětí a mládeže 2017.

11. 2. 2017 OLOMOUCKÝ KUFŘÍK 2017

Náborový závod v rámci výstavy TOURISM EXPO 2017