Jak se dařilo u divočáků ….

V Sobotíně připravil za nádherného podzimního počasí Klub vytrvalostních sportů Šumperk krátkou trať na mapě Granátovka-jih.  Kopcovitý terén (400 – 620 m n. m.) bohatý na detaily terénních i porostových typů prověřil 36 našich závodníků. Tratě moc pěkné, mapově náročné. Osobně jsem měl problém přečíst kameny a skály na desítce mapě, problémy mi dělalo i pochopení mapového vylišení porostů. Nicméně podmínky byly pro všechny stejné a ti nejlepší prokázali, že se dalo běžet bez chyb. Závod byl vyhlášen jako Mistrovství oblasti klubů, proto někteří závodníci běželi pro ně v netypických kategoriích.

A jak jsme dopadli? Samozřejmě dobře. Nicméně chyby jsme dělali úplně všichni, otázkou bylo jen jak velké a jak často. Zlato získal Petr Jeřábek v příchozích. Už se těšíme, jak začne běhat svojí kategorii. Pěkné druhé místo (ztráta 16 sec.) získala Kája v D12 (škoda 3 min chyby na kontrolu 4), Vikča “spolupracující” od 2. kontroly se Sárou skončila 3. Pěkný vyrovnaný závod se povedl Vlaďce v D14 – 3. místo.  Lenku v D45 vytáhla na krásnou 3. příčku Kamila. Skvělý závod předvedla Jarka v D55 – 2. místo se ztrátou 1:32. Kdyby se vyvarovala 9ti minutové chyby na 4. kontrolu, byl by výsledek ještě lepší :-). Obdobně dopadl Honza v H35, kdy díky dohledávce kontroly č. 7 a 13 přišel o 1. místo. Stříbro v této prestižní kategorii však má také velkou hodnotu. Roman s chybami získal také stříbro v H45, tomu by však ani bezchybný výkon na zlatého Máru nestačil. Honza v H65 získal 3. místo. Na velkou bednu dosáhli: Maruška 5. a Nela 6. v D10, Zuzka 6. v D14, Eliška 5. v D16, Anička 4. v D18, Hanka 4. a Dana 6. v D45, Věrka 5. a Miládka 6. v D55, Matouš 6. v H16, Honza B. 6. v H55 a Laďa 6. v H65.

V soutěži klubů jsme skončili bramboroví za vítězným Šternberkem, KSU a ASU.