MČR v Kladkách v podání Markéty Bidové

Ahoj.,
ráda bych se ujmula dobrovolné povinnosti a napsala pár vět o MČR na klasice 2018, které se konalo v Kladkách. Pořadatelské oddíly, tj. KOB Konice a SK Prostějov nachystaly velice zajímavou trať v horském terénu. Není tedy divu, že výškové převýšení bylo leckdy větší, než ambice na zlato elitních běžců. Profily postupů by vypadaly totiž jako EKG.
Kopce a svahy byly opravdu náročné, kdo neměl alespoň trochu natrénováno, drápal se do kopců snad jen silou vůle. Při mnoha prudkých stoupání si někteří z nás položili otázku; Mám tohle zapotřebí?
Avšak po úspěšném zdolání této fyzické, ale zároveň i psychické nástrahy, přišla radost, dobrý pocit, který nás provázel v dalších částech závodu.
Dlouhým postupům jsme se nevyhnuli. Stavitel tratí vždy pečlivě promyslel, jak nám volbu zkomplikovat. Například já. Podlehla jsem své nezkušenosti a na dlouhém postupu v druhé části chybovala, kde se dalo.
Toto mistrovství bylo spíše v režii veteránů. Mnozí se probojovali do A finále. V kategorii H65A exceloval Antonín Navrátil, který se stal mistrem ČR na klasice 2018. 4. místo pak obsadila Eva Horčičková v kategorii D45A a Ivča Poklopová v kategorii D50A ukradla uspokojivé 7. místo.
Účast byla menší, než na krátké, ale i tak se odrůda běžců objevila na trati a mnozí z nich tam nechali duši……….., sílu, sebevědomí a někteří i zdraví.
Kdo nepřijel vyhrát, přijel si vyzkoušet horský terén. Zkušeností není nikdy dost.
A navíc, kdo by chtěl přijít o tu nezapomenutelnou atmosféru MČR, kde se každý překonává a dře do posledního dechu. Dech, který vypustí každý až na úplném konci tratě a řekne si; Zvládl jsem to. Mělo by se to stát heslem pro každý závod, protože to je ta nejkrásnější cena, kterou můžete dostat.