Na oblastním žebříčku na Kosíři jsme téměř pokořili letošní rekord v účasti SOBů na jednom závodu

Čtvrteční závody v OB v Čechách pod Kosířem absolvovalo 53 SOBů, což je letošní druhá nejvyšší účast z našeho oddílu na závod. Pouze 25.3.2017 jsme měli účast o dva členy vyšší.

A nejen kvantitu lze pochválit. Řada našich závodníků prokázala, že na konci sezóny mají opravdu dobrou formu! A kdo nejel, přišel o dva pěkné závody za perfektního počasí.

Centrum závodu připravili v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem pořadatelé z oddílu JPV Prostějov. Oba závody se běžely v kopcovitém terénu, kde byl převážně listnatý les. Byly tam zajímavé porostové detaily, ve svahu byly místy kameny a skalky. Střídaly se pasáže (na náhorní plošině), které byly relativně lehké s pasážemi ve svahu, kde bylo málo orientačních bodů a mnozí dělali chyby.

Dopoledne se běžela krátká trať. První místo vybojovaly: Vlaďka v D16 a Miládka v D55.

Druhé místo: Igor v H12 (předvádí v podzimní části skvělé výsledky), Jan Horký v D35 a Jan Horký jako přes kopírák v H65.

Třetí místo: Terka Paulíčková v D10 (nejlepší umístění v sezóně), David Kopecký v H35 a Petr Čecháček v kategorii Příchozích.

Velkou pochvalu za velkou bednu si zaslouží i Kája (4. v D14), Lenka (4. v D16), Roman (5. v H35), Zdeněk (5. v 55), Honza Bednář (6. v H55), Laďa (4. v H65).

Odpoledne gradovalo závody tříčlenných štafet. Zde excelovala naše štafeta ve složení Adélka, Vikča a Kája, které suverénně ovládly kategorii D14. Zářily i naše ženy a dívka, kde Vlaďka Ivka a Ivča získaly cenné druhé místo v elitě žen (v konkurenci 16 štafet). Pochvalu zaslouží všichni, kdo se podíleli na rekordním počtu štafet (11 !!!!), které jsme do závodu postavili. Doběh jednotlivých našich závodníků doprovázelo bouřlivé povzbuzování ostatních členů oddílu. Bylo fajn sledovat, jak se navzájem hecujeme k podání co nejlepšího výkonu :-).