Ohlédnutí za zimou

Možná jste si nevšimli, ale předevčírem skončila zima. Tedy alespoň ta astronomická. Neboť dnes je venku zima včetně sněžení jako v zimě. V následující dny to ještě na plavečky nevypadá. Přesto je vhodné zhodnotit letošňí LOBáckou sezónu.

Začnu pozitivy. Na LOBy se nás registrovalo 23 SOBů. Což je největši zájem o orinťák nalyžích v historii oddílu. Na základě tohoto zájmu jsme s Ivčou sehnali příspěvek od firmy Koyo a nakoupili 9 mapníků na LOBy. Pořadatelé naplanovali 10 závodů ve čtyřech víkendech.

Negativ bylo však také hodně. Zejména sněhové podmínky postupně způsobily přesuny a následně i rušení zavodů. Sezóna LOBů se, pokud nepočítám ZODM, smrskla pouze na období 9 dnů, kdy v období od 8. 2. do 16. 2. 2020 se uskutečnily 4 individuálni závody a 1 štafety. Přesuny zavodů způsobily, že LOBYů se zúčastnilo jen 7 SOBů. Diky malému počtu odjetých závodů byly kromě jednoho všechny závody zároveň mistrovstvím ČR.

A jak jsme dopadli? Nebylo to vůbec špatné. Největším úspěchem bylo první misto ve štafetě na MČR v kategorii D14, které vybojovaly v Rejdicich v Jizerskych horách Pavla a Lenka Jílkovi, ktere doplnila Lucie Hlaváčová z TBM. Na MČR na klasické trati Lenka Jílková ziskala bronzovou medali v kategorii D14 a ve sprintu v kategorii D14 Lenka dojela na 4. místě.

Na MČR na krátké trati v Harachově Lenka Jílková vybojovala druhé místo v D14. V kategorii D12 dojela Adélka Paulíckova na 4. místě. Druhý den se zadařilo Terce Paulíckové, která zvitězila na klasice v kategorii D14.

V Českém poháru LOB skončila Lenka Jílková čtvrtá v D14 a Terka Paulíčková devátá, Roman Šimek šestý v H55.

Bramborové medaile Lenky Jílkové ve sprintu a Terky Paulíčkové na kratké trati ze Zimní olympiády dětí a mládeže jsem chválil v samostatném příspěvku .