SOBi na olympiádě

To není kachna, ale skutečnost!!. Kája bojovala za SOBy na VIII. letní olympiádě dětí a mládeže České republiky. Orientační běh byl jedním ze 22 sportovních odvětví této olympiády. Za každý kraj startovalo družstvo 4 chlapců a 4 dívek (2 mladší a 2 starší). V jednotlivých kategoriích se tak utkalo nejlepších 28 závodníků z ČR.

V pondělí byl sprint v Brně Řečkovicích. V mladších dívkách to bylo velmi těsné, o vítězství pražské Jolany Štraitové rozhodly dvě sekundy, na druhém místě skončila Michaela Metelková (Královehradecký kraj) a třetí místo obsadila další závodnice z Prahy Ema Bulířová. Naše Kája podala vyrovnaný výkon, po malém zaváhání na 7. kontrole ale skončila na 11. místě, kdy vybojovala 4 body do celkového hodnocení krajů. Dobře si vedla Ema Marková v DS, kterou chyba na 5. kontrole stála medaili. I tak obsadila skvělé 5. místo. Jindra Beneš s Adamem Štáblem obsadili 10. a 11. místo v HM. Nejblíže se medailovému úspěchu přiblížil Matyáš Doležal, kterému ze čtvrtého místa na bronz chyběly pouhé 4 vteřiny.

Smíšené sprintové štafety se opět běžely v Řečkovicích. Tratě byly téměř bez převýšení a byly velmi rychlé. Průběh závodů v obou kategoriích byl velmi vyrovnaný a dramatický. Olomoucká mladší štafeta byla diskvalifikovaná, rychle běžícímu Adamovi v cíli chyběly dvě kontroly. Olomoucká štafeta starších obsadila 10. místo ze 14. štafet.

Krátká trať se běžela u Soběšic. V nepříjemně teplém počasí se Káje moc nedařilo, obsadila 17. místo z 27 účastnic. Ema ve starších dívkách skončila 8. V clapcích mladších byl Aam 10., Jindra 13.

Medaile tedy pro naše závodníky necinkla. Zážitky z této vrcholné soutěže si však naši zástupci odnášejí v hojné míře :-).