Sumář 2. závodu ČPŠ a první ŽBM (od Markéty)

Tentokrát nečekejte nic dlouhého, takže si stačí připravit jen tak 3 minuty pro tento review. Minulý víkend, v rozmanitém terénu Háje ve Slezsku, se v sobotu konal ŽB a v neděli se pak běžely štafety. Mnozí z nás se na tento závod velice těšili. S očekáváním sledovali ubíhající dny v kalendářích, nadšení a chuť jít do lesa však opadlo v den závodu, kdy déšť padal na hlavy závodníků už když vycházeli do centra. První B, již v tak ponurém počasí, neshledala tedy moc dobrých výsledků, teda alespoň od dorostenců. Občas prostě není dobrá konstelace hvězd a nikomu se moc nedaří. Výsledky byly průměrné, ani ne špatné, ani ne k zahození, zkrátka průměr. Terén byl v sobotu členitý s kopci a poměrně hustou sítí komunikací. První část byla zmatená. Na mapě nebylo nic moc vidět, proto se často dělaly chyby. I sama Vlaďka říkala, že mapa byla v jednom místě moc podrobná a velké měřítko tomu moc nepomáhalo. Většina si ale B zatím drží, a Kája S. dokonce hájí A. Přejme jí to i nadále. Lenička J. také zaběhla parádně, a zatím drží A. Tady se pozná, kdo má naběháno. Druhý den v neděli, jak už jsem, jsem avizovala, přišly na řadu štafety. To už bylo o trochu veselejší, a nejenom proto, že svítilo sluníčko. Centrum bylo parádně postaveno na slunné části louky, kde jste mohli z lesa, přímo z pohodlí vaší karimatky nebo židličky, sledovat vybíhající závodníky z lesa směřující na divácký úsek. Na těchto štafetách byl divácký úsek poměrně dlouhý a pro běžce nekonečný. Jak je totiž známo, dlouhé divácké úseky znamenají běžet rychle, hodně rychle, avšak podpora druhých tuto nevýhodu lehce kompenzovala. Složili jsme hned 10 štafet, kdy 2 veteránské byly hnedka na stupních. V D135 se na 3. místě umístily: Ivča, Zuzka, Hanka. V H165 pak: Honza H, Tonda N, Roman. Gratulujeme, ale ani u dorostenců to nebylo tak špatné. Bohužel jsme měli jen jednu D18 z původních 2, ale H18 jsme měli 2, kdy obě bodovaly. Možná jste někde zaslechli, že jen jedna, ale opak je pravdou. Štafeta H18 ve složení: Fana (za zmínku stojí 1. místo na průběžné 11. kontrole ) Mates ( Mapa dobrá, i běh 7. průběžné místo ), Erik (doklepat to je vždycky potřeba, bez mapových velkých chyb a ztrát absolvoval 3. úsek na konečném 8. místě ), si vyšlápli pro 8. místo z původních 19-ti štafet, a druhá štafeta H18: Filip ( zaběhl svůj životní výkon, a ani nemusel použít tzv: „taktiku na Filipa“ – možná vám ji někdy vysvětlí.., a předával na 9. místě ), Fana K. ( měl by k nám přestoupit, protože dokázal štafetu vytáhnout ještě na 8. místo ), a Michal ( nevzdávat se je důležité, byl v lese přes 2 hodiny, ale nezabalil to – pochvala ) Naše holčičí štafeta D18 se umístila na 7. místě. Vlaďka předávala dokonce na 2. místě s odstupem jen 2 vteřin na první. Naše tradiční složení: Vlaďka, Market, Zuzka se přeházelo a já jsem běžela poslední úsek. Mám radši ty druhé, řekla bych, Zuzka mi předávala jako druhá z balíku 4 holek. Horko těžko jsem udržela nervy na uzdě. Nakonec jsem na diváckej doběhla 2. , ale s Opavou a Třincem v kontaktu. Pytlík jsem absolvovala rychle, naštěstí jsem všechno rychle našla, až na poslední, díky které mě obě dohnaly. Razila jsem jako druhá. Díky díky dráho, jsem si v duchu říkala, když jsem finišovala… 7. místo si myslím není ostuda. Celý víkend ve stejných terénech probíhal CEYOC, kdy čeští reprezentanti vybojovali cenné kovy pro Česku republiku. Letos to Vlaďce uniklo o 3 místa. Příští rok ji tam ale budeme s napětím očekávat také..