Terka je (nejen letos) jednička !!!

V letošním roce proběhlo v orientačním běhu sedm českých šampionátů (noční OB, sprint, krátká trať, klasická trať, štafety, sprintové štafety a kluby). Nejúspěšnějším závodníkem na domácí scéně v individuálních závodech byla starší dorostenka Tereza Janošíková. Mezi kluby vybojovali nejvíce medailí závodníci OK 99 Hradec Králové, získali jich 20, z toho 8 zlatých, 7 stříbrných a 5 bronzových.
Do úspěšnosti v jednotlivcích se promítly výsledky jednotlivých závodníků na individuálních šampionátech (noční, krátká trať, klasická trať a sprint). Tereza Janošíková získala stejně jako v loňském roce medailí nejvíce, vyhrála tři mistrovské tituly v D18 a k tomu ještě přidala bronz v ženách ze šampionátu ve sprintu. Medaile tedy získala na všech mistrovstvích, stejně jako junioři Barbora Vyhnálková a Vojtěch Sýkora. Na českých šampionátech získalo medaile v roce 2017 celkem 57 závodníků (loni 59).
Pořadí klubů je určeno podle získaných medailí ze všech Mistrovství ČR (noční, sprint, krátká trať, klasická trať, sprintové štafety, štafety, družstva); zahrnuty jsou všechny mistrovské kategorie, tj. D16, D18, D20, D21, H16, H18, H20 a H21. Pořadí je řazeno dle “olympijských zvyklostí”, kdy o pořadí klubů nerozhoduje počet medailí, ale jejich hodnota. Medaile získali závodníci z 24 klubů (loni z 25). Pořadí je následující: 1. PHK 20 (8-7-5), 2. ZBM 18 (5-9-4), 3. LPU 14 (4-7-3), 4. LCE 6 (4-1-1), 5. UOL 4 (3-0-1), 6. SJC 3 (3-0-0).

Navíc získala Venda mistrovské zlato na krátké i klasice v dresu LCE, Víťa v dresu STE získal bronz v NOB a na klasice, Adélka Indráková stříbro ve sprintu 😁 v dresu ZBM.