Terka má již šestnáctou mistrovskou medaili z MČR v OB !!!

Terka si přivezla z Lipnice již letošní druhé zlato z Mistrovství ČR v OB v kategorii D18. Po zlatu z NOB se tak může těšit i z mistrovského titulu na krátké trati. Je to již celkem její 24 medaile z mistrovských závodů v OB (z toho 11x zlatá), neboť 8 medailí si již stihla přivézt z MED !!!

Přestože Terka byla dopředu pasována na favoritku své kategorie, tak ani ona nedostane nic zadarmo :-). V sobotní kvalifikaci skončila ve svém rozběhu druhá o jednu vteřinu za bezchybně běžící Rakušankou s poetickým jménem Jasmína Gassner. Terce se totiž povedlo hned na první kontrole nechat necelou minutu (až 15. mezičas). Ta jejich první kontrola byla vůbec zakletá. Ze 24 závodnic v rozběhu na této kontrole chybovalo 11 závodnic !!!. Je otázkou, zda byla tato kontrola tak divně postavena, nebo zda tolik závodnic mělo problém soustředit se na závod….

Mimochodem tuto chybu, tj. hned po startu to napálit bezhlavě na první kontrolu místo toho, aby první dva postupy byl na jistotu z důvodu seznámení se s mapou, dělá více závodníků našeho oddílu (včetně mne). Takový Pepa nechal hned v rozběhu na jedničce 3 minuty, i Ivča, pro změnu na dvojce, měla na postupu nejhorší čas z celého startovního pole. S takovým začátkem už je pak těžké závod obracet. Ale Terce i Ivče se podařilo ve zbytku závodu A finále s přehledem vyběhnout.

Nedělní finále bylo úplně jiným závodem. Oproti rychlé trati v sobotu bylo v neděli nutné jít opatrněji, neboť obtížný terén a složité dohledávky způsobily, že téměř všichni chybovali. O úspěchu tedy rozhodovalo, kdo udělá menší chyby.

Přestože ani Terka se ve finále nevyvarovala tří chyb (v součtu tak 2,5 min), tak díky své rychlosti do cíle dorazila s náskokem 1:32 min před Jasmínou. Třetí Anička Kopecká ztrácela již 2,5 minuty.

V cíli se Terce ještě povedlo malé faux pas, kdy po oražení cílové kontroly si pro jistotu orazila ještě druhou cílovku. Když jsem se jí ptal, proč to udělala (do času závodu se počítá vždy až to poslední ražení), tak se chytla za hlavu, že jí to v cíli vůbec necvaklo :-). Chvíli se obávala, aby jí ty 3 vteřiny ve výsledku nechyběly, když však viděla, jaké odstupy mají její soupeřky, tak brala celou situaci s humorem :-). Kdyby se to stalo ve sprintu, mohly by být následky takovéto chyby podstatně větší.

Jednu malou chybku (30 vteřin) ve finále žen předvedla i jinak bez chyb běžící Vendula Horčičková. Ta potvrdila svojí skvělou formu a zvítězila o 2:11 před Bárou Hruškovou. Spokojená se svým výkonem ve finále  asi nebude naše další bývalá svěřenkyně Adélka Indráková, která by bez minutové chyby na jedničce !!! bojovala o stříbro. S chybou však skončila na pěkném pátém místě.

Ve finále jsme měli celkem 5 našich bývalých děvčat. Kromě Venduly a Adélky se mezi elitních 24 závodnic dostala i Adélka Jakobová, Lenička a Madla. Dobře jsme ty holky připravili :-D.