Terka ve Finsku nezklamala

Terka poprvé závodila ve Světovém poháru v orientačním běhu a nebylo to vůbec špatné. V konkurenci elitních světových závodnic přivedla naší štafetu na předávku po prvním úseku dlouhém 3.6 km na krásném 12. místě ze 34 štafet se ztrátou 56 vteřin. V redukovaném pořadí to bylo místo 7. Škoda jen, že chybovala při postupu na 10. kontrolu, kde jí chyba stála více než 20 vteřin. I přes tuto chybu, díky své rychlosti ve zbývající části měla nejrychlejší čas ze čtyř našich zástupkyň, tj. 14:24 min. Na druhém úseku Jan Petržela 11. časem na úseku klesl na průběžné 9. místo se ztrátou 1:36 min na první SWE. Výborně zaběhl Vojta Král, který nejlepším časem na úseku vytáhl naší štafetu na 7. místo. Adélka Indráková pak 7. místo udržela před dotírající štafetou Dánska. Čas měla Adélka o 2 vteřiny pomalejší, než Terka. Jana Knapová měla ve druhé naší štafetě čas 14:34, Denisa Kosová pak 14:42.

Ve čtvrtek se běžel sprint. V dopolední kvalifikaci se naším ženám nedařilo. Pouze Adélka prošla z posledního 40 místa do večerního finále. Terka po chybě na 16 kontrolu, kde nechala 10 vteřin, skončila na 48 místě se ztrátou 11 vteřin na postup. Vendula s Janou skončily na děleném 56 místě se ztrátou 33 vteřin na postup do finále. Ve večerním finále Adélka obsadila 34 místo se ztrátou 1:31 min na Maju Alm.

Na krátké trati byla nejlepší Vendula na 40 místě, Adélka obsadila 55 místo. Terka po pětiminutové chybě na 10 kontrolu obsadila 90 místo.

Na dlouhé trati byla z našich opět nejlepší Vendula na 39. místě se ztrátou 15 min na Tuve Alexandersson. Adélka skončila 1:10 min za Vendulou na 44 místě. Terka skončila na 50 místě se ztrátou 6 minut na Vendu.