Terka vybojovala již třetí zlato z MČR, tentokrát na královské klasické trati !!!

Letošní sezóna Terky v OB je přímo skvělá. Získala již čtvrtou medaili ze čtvrtého individuálního MČR. Po bronzu ze sprintu má ve své sbírce zlato z nočního OB, z krátké trati a od této neděle i u klasiky !!!!  K tomu celkové vítězství v INOV-8 CUP – žebříčku A 2017 v kategorii D18. Prostě paráda :-).

Vítězství na klasice však nebývá zadarmo. Ale pojďme od začátku.

Vrcholu domácí podzimní sezóny – Mistrovství a Veteraniáda ČR v orientačním běhu na klasické trati, které připravili pořadatelé z OK Chrastava v Raspenavě, se zúčastnilo 14 SOBů. V sobotu se běžela kvalifikace, v neděli pak byl na pořadu finálový závod, startovalo skoro 1700 závodníků. Fyzicky i mapově náročné tratě byly umístěné v horském terénu s množstvím údolíček, kamenů a skalek. Ve vyšších částech terénu byla kamenitá podložka, v dolní rovinatější části bylo množství bažinek, les byl smíšený, s mnoha hustníky. Mapa seděla, bez chyb zvládl trať málo kdo.
V sobotu Terka svůj kvalifikační rozběh v D18 zvládla s přehledem, zvítězila o více než 3 minuty. Z 11 postupů měla 8x nejrychlejší čas. V cíli se svěřila, že to byl rychlý závod, ve kterém se jí běželo velice lehce. Do A finále postoupila ještě Ivča Poklopová v D50 (8) a Roman v H50 (13). Ostatní běželi v neděli B nebo C finále.

Nedělní počasí také moc nepřálo. Většinou mrholilo. V krásném terénu byly postaveny hezké tratě s velkým převýšením a dost orientačně náročné, kde rozhodovala jak fyzická připravenost, tak i volba postupů mezi jednotlivými kontrolami.

I přes večerní přípravu před závodem se většina našich závodníků nevyvarovala ve finálovém závodu chyb. To platilo i pro Terku, která v důsledku drobných chyb na postupech i při dohledávce se v první třetině závodu pohybovala na 3-5 průběžném místě. Na prvním dlouhém postupu ztratila více než minutu. Druhý dlouhý postup o délce asi 2 km vzdušnou čarou zvládla již nejrychleji a posunula se do kontaktu s medailovým umístěním. Téměř celý závod vedla Anna Kopecká (LPU), Terka však měla pekelně rychlý závěr, o jejím zlatu nakonec rozhodlo 11 sekund, o které byla v cíli dříve než Kopecká, se ztrátou 101 sekund na vítězku získala bronz Barbora Chaloupská (PHK).

Po závodě byla spokojená i Ivča Poklopová (5. místo v D50) a Roman (18. místo v H50). Pochvala však náleží všem našim závodníkům, kteří nejen získávali cenné zkušenosti ze závodu v těžkých terénech, ale vytvářeli i vlídné prostředí pro naše nejlepší a sebe navzájem.

Pochvalu si zaslouží i odchovanci našeho klubu. V D21 zvítězila Venda Horčičková !!!, Adélka Indráková byla třetí !!!, Madla Čermáková 23.  Víťa Horčička získal bronz v H18 !!!, Víčko pak 14. místo v H21. Prostě, slušný oddíl :-).

A těší i celkové výsledky Českého poháru 2017. V jedenáctikolovou soutěž vyhrála v ženách Jana Knapová (LPU), která získala o 16 bodů více než druhá Lenka Mechlová (SHK), na třetím místě skončila Kamila Gregorová (CTB), další pořadí: 4. Poklopová, 5. Kabáthová, 6. J. Hlavová, 7. Jakobová, 8. Horčičková, 9. Indráková, 10. Šiková, 11 Šimková, 23. Čermáková. Víťa skončil 5. v H18.

5 odchovankyň v první jedenáctce elitních žen nemá žádný jiný oddíl:-).

Doporučuji shlédnout Televizní dokument z Mistrovství ČR v OB na klasické trati,  který se bude vysílat ve čtvrtek 28. 9. 2017 ve 12:20 na ČT Sport. Záznam pak bude možné shlédnout na webu.