ZODM 2020

V biatlonovém stadiónu Eduard nedaleko Božího Daru se včera běžel první závod Zimní olympiády dětí a mládeže. A naše děvčata si ve sprintu s intervalovým startem vedla skvěle. Lenka Jílková v kategorii D14 se jen těsně umístila pod stupněmi vitězů. Vybojovala 4. místo se ztátou 15 vteřin na zlato a jen 9 vteřin za bronzovou medailí. Terka Paulíčková také splnila úkol umístit se v první desitce. Se ztrátou 50 vteřin za Lenkou skoncila devátá.
Zítra dívky běží kratkou trať v aréně Fichtelberg. Původně měl být hromadný start. Z důvodu natáčení závodu Českou televizí byl start změněn na intervalový. Závodníci startují dle výsledků ve sprintu, nejlepší na konec. Terka startuje v 10.48, Lenka o 10 minut později.
V Krušných horách je velký nedostatek sněhu a závody se konají jen diky velkému úsilí pořadatelů. Držime palce závodnicím i pořadatelům