Dva závody na Rusavě ukončily B žebříček

• Poslední dvě kola letošního žebříčku B-Morava uspořádal SKOB Zlín v Hostýnských vrších. Součástí závodů byl i Český pohár a žebříček A.
    Sobotní klasickou trať  běželo 33 SOBů v kopcovitém terénu s různým charakterem lesa (vysoký bukový les, jehličnaté hustníky i smíšený mladý les bez výrazných rozhraní porostů. V terénu byly i občasné skály, balvany, kameny, prameniště a bažinky. V ženské elitě (byla počítána i do WRE) Pája Horová předvedla svůj bodově nejúspěšnější závod v Orienteering Word Ranking (získala 949 bodů). “Áčkový” závod běželi Pepa (H21A), Fána (H20A), Markéta (D20A) a Terka Paulíčková (D16A). Právě Terce se nejvíce dařilo nejvíce. V polovině dokonce závodní pole dokonce vedla, po sérii chybek skončila  se ztrátou 2:31 sedmá.
  • V závodech B žebříčku 3. místo získala Lenka Jílková v kategorii D16B, Eva Bartoňová v kategorii D45B. Já byl třetí v kategorii H55B, pět vteřin za Greplem :-). Pěkné je i 5. místo Madly Šaňákové v D16B.
  • Nedělní krátká trať se běžela v trochu jiném terénu. Šlo o náročný svažitý terén s těžkou podložkou a s omezenou viditelností. V horních pasážích bylo množství kamenů, balvanů, srázů a kamenných polí. Ve spodní pasáži pak byl souvislý smíšený hustník se světlinkami, kameny, prameništi, bažinkami a rýhami. V prostoru byla nízká viditelnost a téměř žádné komunikace. V “áčkových” kategoriích se závod nejvíce povedl Markétě – 13. místo v D20A. V “béčkových” kategoriích se opět dařilo Lence Jílkové a Evě Bartoňové, které si polepšily a vybojovaly stříbrné příčky ve svých kategoriích. Já jsem opět skončil třetí a opět za Greplem, tentokrát však již se ztrátou 10 vteřin. 3. místo vybojoval i Tomáš Krampla v H35B. Pochvalu dále zaslouží zejména Viktorka za 4. místo v D18B, Filip Rajman za 4. místo v H20B a Madla Šaňáková za 6. místo v D16B.
  • A jaké jsou celkové výsledky žebříčku B-Morava? Leňa těsně vyhrála kategorii D16B a získala licenci A. Licenci B vybojovala dále Viktorka v D20B (5. místo v žebříčku), Barbora Dráčová v D16B (10. místo v žebříčku), Kája v D20B, Filip Rajman v H20B (6. místo v žebříčku), Jirka Matyáš v H20B a Jáchym v H16B. Kdyby Madla Šaňáková běžela více závodů, měla by “béčko” také 🙂
  • Z veteránů jsem já a Jirka Kubíček obsadili 3. a 4. místo v H55B a Hanka Jílková 4. místo v D40B.