Grand Prix Silesia a H.S.H. Vysočina Cup

Třetí prázdninový víkend proběhly dva vícedenní závody – Velká cena Slezska (GP Silesia) a H.S.H. Vysočina Cup (tradiční Botas). Silesia měla centrum v Černé Vodě v bezprostřední blízkosti Rychlebských stezek, a tak to také vypadalo: všude obrovské množství cyklistů. První etapa nás zavedla do blízkosti Venušiných misek a závod to byl opravdu náročný – sprint bez kódů a s obrovským množstvím kontrol umístěným vedele sebe – závodník tak byl nucen pracovat s popisy kontrol – nejen s typem objektu, ale i s umístěním kontroly. Ostrý už byl i start – téměž všechny kategorie začínaly na kontrolách 101-106 na této mapě: http://silesia.obopava.cz/silesia_2017/wp-content/uploads/2017/07/e1all.pdf

Druhá etapa v podobě krátké tratě nás zavedla na Jestřábí vrch v samé blízkosti zříceniny hradu Kaltenštejn, na třetí etapu jsme se vrátili do “Vidnavských” terénů jen kousek od probíhajícího táboru orientačních běžců Silvacamp. Závěrečná těžká etapa v náročném terénu byla mezi Jestřábím vrchem a vrchem U krmelce. A jak se nám dařilo? V okleštěné sestavě si na bednu došel čtyřlístek Terezka Paulíčková (3. místo v D10), David Kopecký (1. místo v H21B), Honza Horký ml. (1. místo v H45A) a Honza Horký st. (3. místo v H70). Celkově se závody líbily, byly takové komorní, na startu pouze okolo 300 lidí, tedy menší oblastňák, kemp byl klidný, zázemí hezké, tratě zajímavé a terén zážitkový.

V té době probíhal i Vysočina Cup v lesích pod Javořicí v okolí Míchovy skály. SOB reprezentovalo duo Laďů Jadviščoků.