MČR v Kladkách v podání Luboše Poklopa (omlouvám se, že článek mi spadl mezi spamy)

MČR v Kladkách v podání Luboše Poklopa (omlouvám se, že článek mi spadl mezi spamy)

MČR v Kladkách v podání Luboše Poklopa

Navazuji tímto na skvělé články o MČR na klasické trati od Michala Paulíčka a Markétky Bídové.

Já jsem patřil k těm, kteří si nechali ujít zajisté skvělou atmosféru tohoto Mistrovství přímo v lese i v centru závodů. Proč? Jednak z pořadatelství AMS jsem si pamatoval tu divočinu v okolí Nectavského údolí a jednak webové stránky Mistrovství přímo odrazovali ty netrénované. A když jsem se ještě poradil se svým kolenem, bylo rozhodnuto. Lubo, na tomto Mistrovství nemáš co pohledávat. Nicméně o prožitek jsem ochuzen nebyl. Atmosféru jsem si užil doma u kávy a počítače.  Protože data proudila tak jak měla, prožitků a napětí byl přehršel. Zvláště v neděli, kdy k on-line výsledkům přibyl GPS tracking hlavních kategorií a živý přenos z prostoru centra. Ani jsem nestačil překlikávat.

A nyní k tomu, proč ten článek vlastně píši.

– Pokud se zrovna, vážený čtenáři, náhodu nějaké sportovní akce nemůžeš zúčastnit a zrovna také nemáš doma nic důležitého na práci a pokud pořadatel poskytuje ke sportovní akci on-line data, využij toho. Opravdu se dá u obrazovky počítače 2, 3, … hodiny vydržet.

– Pokud zrovna, vážený mladý nadějný závodníku, máš odpoledne či večer či ráno čas, využij GPS tracking i po závodě. V módu SYNC (tzn. společný start – čas 0:00:00), se všemi závodníky nebo s vybranými závodníky, při rychlosti 5 nebo 10 (tzn. 100 minutový závod tě připraví o max 30 minut, s analýzou o max 60 minut) si postupně pouštěj jednotlivé úseky. Nejdříve si sám zvol svůj postup a potom jej porovnej s postupy závodníků. A snaž se pochopit, proč ten který volil zrovna takový postup.  Pokud Ti potom zůstanou ještě v hlavě nějaké otázky, klidně je prober se svými trenéry, s autorem článku (pokud nechceš čekat do jara, tak e-mailem) a zejména se samotnými aktéry. Pro začátek postačí s aktéry z Hanácké oblasti. Opovažuji se tvrdit, že Tě neodmítnou a naopak je to potěší. Níže jsou odkazy na GPS tracking a zejména na skvělou analýzu Miloše Nykodýma.

 

http://www.tulospalvelu.fi/gps/20180916d/

http://www.tulospalvelu.fi/gps/20180916h/

http://o-news.cz/mcr-klasika-analyza-milose-nykodyma/

MČR klasika: Analýza ženské trati