MČR v Kladkách v podání Michala Paulíčka

Máme za sebou mistrovství na klasické trati, které se letos běželo v kopcích Zábřežské vrchoviny s centrem v lyžařském areálu v Kladkách u Konice. Závodů se tentokrát zúčastnilo celkem 21 SOBů. Terén byl pro orientační běh perfektně zvolený, čistý průběžný les se střídal s hustníkovými pasážemi a to pěkně na střídačku – chvíli smrčky, chvíli bukový bordýlek. Vše perfektně zasazené do pro nás neobvyklých kopců a hlubokých údolí, které více než kdy jindy prověřily fyzičku a běžeckou vytrvalost všech závodníků. Celkem jasně se projevilo, kdo trénoval a běhal a běhal a běhal a kdo ne. Mapově nebyly jednotlivé trasy příliš náročné, důležité ale byly správné volby postupů! Více než kdy jindy musel závodník volit podle svých fyzických předpokladů – pro někoho vyškrábat se do kopce po čtyřech, kdy buzola a čip sloužily jako cepín a následný seběh z prudkého kopce a neustálé balancování mezi během po dvou a jízdou po zadku s průběžným odlamováním menších stromků sloužících jako brzda bylo rychlejší než dlouhé obíhačky. Pro jiné se ale tyto relativně dlouhé obíhačky vyplatily a byly správnou volbou, protože byly orientačně jednodušší a hlavně se na nich dalo ušetřit mnoho výškových metrů.
Počasí přálo, organizace z pohledu závodníka byla perfektní. Kdo chtěl, setkal se s celou reprezentační špičkou, finále hlavních kategorií bylo napínavé a rozhodovali až poslední doběhnuvší závodníci. Vše doplněno skvělými komentátory a online sledováním závodníků na trati. Perfektní vrchol orienťácké sezony – kdo nebyl, ať se příště zamyslí a určitě se zúčastní!
Výsledky SOBů nijak oslňující, příště jim to ale ukážeme, nebo jak to vidíte vy?! Uvádím ty, kteří se probojovali do 10. místa (s jednou výjimkou):
H65 – Tonda Navrátil – 1. místo!!!
D45 – Eva Horčičková – 4. místo
D50 – Ivka Poklopová – 7. místo
T4 – zde ještě zcela zaujatě uvádím 15. místo Terky Paulíčkové (z celk. počtu 82 startujících)!