Mistrovství a Veteraniáda ČR v OB na klasické trati

pořádala první říjnový víkend OK Lokomotiva Pardubice v CHKO Žďárské vrchy. Terén tam byl kopcovitý, typicky vysočinský, převážně dobře průběžný se střední hustotou komunikací, místy partie hustníků a zarostlých pasek s velmi sníženou průchodností. Terén byl vzhledem k suchu velmi rychlý, mapově těžší byly pouze kontroly v hustnících. Rozhodovala především fyzička závodníků. Za SOBi běželi 4 naši závodníci v mistrovských kategorií a 11 ve veteraniádě.

Sobotní semifinále se běželo za velmi teplého podzimního počasí. A rozběh si s přehledem zajistila Terka, která svůj rozběh vyhrála a Vítek, z veteránů pak postoupila do A finále Eva, Ivča i Ivka, Honza, Roman a Tonda.

Na nedělní finále se ochladilo. Drobný déšť byl pro běh příjemný (pokud nenosíte brýle). Naše Terka opět zářila :-). K radosti nás všech si s obrovským náskokem 4:41 vybojovala svojí letošní čtvrtou individuální medaili z MČR (má 3 zlaté a 1 bronz !!!). Skvěle běžela i Eva (stříbro v D45), Honza (5. místo v H45) a Tonda (8. místo v H60).