Mistrovstvi oblasti na krátké trati a ve sprintu

Mistrovstvi oblasti na krátké trati a ve sprintu

Zatímco náš A-tým SOBích děvčat bojoval pod vedením Ivči a Hanky na MČR na krátké trati ve Vojtíškově, zbývající část SOBí družiny zavodila na oblastním mistrovství na krátké trati na Suchém a na oblastním mistrovství ve sprintu v Plumlově.

Lesní porosty na Suchém dostály velkých změn. Ohromila nás zejména obrovská holina místo smrkových porostů. Přesto postavené tratě byly zajíavé a mapově naročné. Když se k tomu připočte průtrž mračen, kterou si užili zejména později startující, tak o jednoduchém závodu nemůže být vůbec řeč.

A jak jsme dopadli? Neúčast áčkařů využila Lenka Janošíková, která vyhrála kategorii D21. Druhé místo získal po  podařeném výkonu Igor. Stříbro brali i Julien v kategorii H18. Bronzová příčka patřila Terce Kopecké v D12, Viktorii v D18, Jáchymovi v H14,  Michalovi v H18 a Miládce v D55.

Sprint jsme běželi převážně v zástavbě Plumlova. Nejvíce problémů způsobila úvodní pasáž v zalesněném lomu a pak volba seběhu ze zámku. První místo vybojovala Magda v D10, Viktorie v D18 a Milada v D55. Stříbrnou medaili Julien v H18, a  Laďa v H65. Bronz pak Kája v D18.