Mladé pušky vyrazily na Hořické trubičky

Dvě štafety kategorie H18, Pepa, Roman a Terka vyrazili do východních Čech na dva závody štafet a áčkový sprint. Štafety se pokusily získat body v Českém poháru štafet a postoupit na MČR štafet, zároveň poměřit své síly se štafetami Šternberka, Pepa měl za cíl pokusit se vybojovat A licenci, Terka pak pomoci své šternberské šitafetě a vyhrát sprint, Roman koordinovat dopravu a ubytování účastníků našeho zájezdu.

Cíl splnila jen Terka a Roman. Ale začněme od začátku. V pátek večer jsme dorazili na hájovnu v Kocbeři. Za 1200 Kč jsme byli ubytováni v pěkném apartmánu s kuchyňkou, televizí a wifinou a spoustou zásuvek, které okamžitě začali využívat závisláči na mobilních hrách.

Ráno nás čekaly první štafety na mapě Miletínské Lázně (1:10000). Pěkné tratě postavil David Hepner v podhorském terénu s hustou sítí komunikací a s pískovcovými skalkami a kameny, bez velkého převýšení, který byl dobře průběžný. Centrum závodu bylo na malé loučce na kraji lesa. Závod byl rychlý, mnozí chybovali v závěrečném pytlíku. V dorostencích v konkurenci 49 štafet od počátku vedla štafeta STE (Vít Horčička, Mikuláš Jirka, Michal Bořánek), v závěru odolala ataku dalších štafet a vyhrála s náskokem 20 sekund před CHC (Mikołaj Krawczyński, Michal Švadlena a Tomáš Křivda), další 4 sekundy zpět zůstala na třetím místě štafeta LPU (Martin Roudný, Ondřej Pipek a Jonáš Fencl). Naše áčko ve složení Dominik, Fána a Mates skončilo na 39. místě, béčko ve složení Štěpán, Matouš a Janek pak 41. Nejlepší čas zaběhl Dominik (45.45), další čtveřice měla časy téměř shodné; Mates 50.35, Matouš 50.41, Fána 50.49 a Štěpán 51.03.  Terka s náskokem  přiběhla prvni z prvního úseku, její štafeta celkově skončila 12. Pepa v mixech nejrychlejším časem na úseku vytáhl štafetu Zlatých Hor e 17. příčky na konečnou 9. Roman pak po drobné plastické operaci “vytáhnul” štafetu Slaného v kategorii D105 z 9. na 8. příčku.

Odpoledne část naší výpravy čekal sprint v Lzních Borohrad. Ten se běžel místy za prudkého deště, který v závěru připravil pro závodníky blátivý doběh do cíle. Běželo se v městské zástavbě, v parcích, ve sportovních areálech a příměstském lese s podrostem na mapě Lázně Bělohrad (1:5000). Tratě byly poměrně jednoduché, šlo hlavně o běžeckou stránku výkonu. Terka systémem start – cíl vyhrála D18A o 42 vteřin časem pouhých 10.47. Výborně zaběhl i Dominik, který v kategorii H21C skončil 21. V dámské elitě si pro vítězství doběhla vyrovnaně běžící Vendula Horčičková.

V neděli se štafety běžely v okolí Hořic. Terénem byl smíšený les, kde byly mírné i prudké svahy, terénní detaily, někde i s podrostem, místy byly souvislé plochy pasek a hustníků a hustá síť cest. Tratě závodu byly fyzicky dost náročné. Naše béčková štafeta ve složení Štěpán, Fána, Janek ještě po druhém úseku porážela naše áčko ve složení Matouš, Mates, Dominik. V cíly však bylo dřive áčko na 36. místě. Nejlépe zaběhl svůj úsek Štěpán 1.00.57, následovaný Dominikem 1.03.08 a Fánou 1.05.48. Terka opět přivedla svojí štafetu z 1. úseku na prvním místě, vcelkově skončily ns 16. místě. Nejlépe v neděli dopadl Roman, který ve štafetě Slaného přispěl ke druhému místu v kategorii H105. Díky němu Hořické trubičky ochutnali všichni SOBi.