Náročné závody v Otrokovicích

Náročné závody v Otrokovicích

První béčkové závody jsme absolvovali v lesích v bezprostředním okolí Otrokovic. Sobotní závod na klasické trati probíhal v typickém zlínském prostředí. To znamená kopce, déšť, měkký terén a zima. Těžké tratě způsobyly, že o umístění rozhodovalo, kdo udělá méně chyb. Nejlépe si s těmito podmínkami poradila Eva (o 15 vteřin druhá v D35), Jan Horký st., také 2. v H70. Bronz brala Ivča P v D50. Pochvalu za velkou bednu zaslouží Jan Horký, 4. v H35, Roman 4. v H50 a Kája 5. v D14.

😃😃Neďělní štafety byly ještě o jednu úroveň těžší. Kontroly v pytlíku na konci závodu byly pro většinu kategorií umístěny v místní buši doplněné mnoha teréními detaily. Pochvalu zaslouží všichni, kdo si na takovou mapu troufnul. Málo kdo se vyvaroval chyb. Nejlépe si vedly naše ženy ve složení Ivča, Ivka a Eva v D135 – 1. místo s náskokem asi půl hodiny. Muži v sestavě David K., Jirka a Roman byli 2. v H135. Pěkně zaběhla Madla. Potěšily naše štafety v H18. Obě štafety získaly první body do Českého poháru štafet 😃😃😃. Příjemně )překvapil Mates, který z šestice našich mladých SOBů  dosáhl nejlepšího času 86:46. Druhým časem se blýskl Fána 89:09. Třetí čas měl překvapivě Matouš 91:29. Je vidět, že účast na soustředěních přináší své ovoce. Ještě tak začít trénovat dle tréninkového plánu a máme další naděje 😆…

Naše áčko v celkovém hodnocení poháru je 27., béčko pak 32. Jelikož prvních 30 štafet má právo ze zúčastnit MČR štafet, pokud by toto umístění zůstalo, mohli by naši kluci jet na tento prestižní závod. V neposlední řadě pochvala náleží celé rodině Vránových, která si ze závodů odvezla intenzivní zážitky.