Podzimní sezóna úspěšně zahájena :-)

V sobotu 3.9. připravila Severka Šumperk (SSU) dva závody v orientačním běhu. Dopoledne první závod podzimního Hanáckého žebříčku na  krátké trati a odpoledne veřejný závod tříčlenných štafet. Centrum závodů bylo netradičně na samém vrcholu kopce Větrov (918 m),  pod nově postavenou kamennou Dalimilovou rozhlednou asi 2 km pod Paprskem.  Za slunečného a větrného počasí (jak jinak na kopci Větrov) nás mapy zavedly do horského terénu, kde byl většinou jehličnatý les. V hustníkových partiích byla snížená průběžnost i viditelnost, náročnost terénu zvyšoval podklad horského lesa – borůvky, podmáčený terén; byl tam i lokální výskyt značného množství kamenných kupek a dalších antropomorfních útvarů, místy byly skalky a kamenná pole. Tratě obou závodů postavil Vojtěch Král.

Na krátké trati startovalo 45 SOBů a v konkurenci téměř 500 závodníků jsme se neztratili. První místo vybojovala Lenka Jílková v kategorii. Na stříbrné příčce se umístili Madla Kubíčková (D12), Ivča Poklopová (D45), Milada Kunstlerová (D65), David Kopecký (H35) a Jan Bednář (H65). Třetí místo získali Madla Šaňáková (D16), Kája Smékalová (D18), Markéta Bidová D21C a Jáchym Janeček (H16).

Na odpolední štafety jsme postavili 9 kvalitních štafet :-). Na pěkných farstovaných tratích se dařilo zejména naším ženám. V elitní kategorii žen (D15-99) vyhrála po dominantním výkonu SOBí štafeta ve složení Markéta, Madla a Lenka Jílková. Po velkém boji s plumlovskou štafetou druhou příčku udržela druhá naše štafeta ve složení Vikča, Vlaďka a Kája. Výborně byla rozběhnutá i štafeta v kategorii DH12 ve složení Terka, Linda a Magda. Pro další závody si Terka již bude jistě pamatovat, že zaznačení kontroly do čipu je nutné si kontrolovat i při takto vypjatém závodu. Pěkné 5. místo v kategorii H15-99 předvedli naši veteráni ve složení Roman, Jirka a David Kopecký. Pochvalu si však zasloužili všichni, kteří se do štafet přihlásili a nejen svými výkony povzbuzovali své oddílové kolegyně a kolegy 🙂