Poslední štafety před prázdninami jsou za námi …

Téměř dvě a půl hodiny trvala cesta do nejsevernější části Moravy, do oblasti Javorníka. Pro Terku víkend však začal již v pátek, kdy v Šumperku běžela nominační atletický závod dorostu a juniorů pro letošní MSJ a MED. Za velkého vedra Terka vzdálenost 3000 m doběhla na prvním místě v přítomných starších dorostenkách a juniorkách ve skvělém čase 10:44 min 😎😎

Tři víkendové závody v průběhu dvou dnů, které byly součástí Vyzývacího poháru mládeže,  připravil ASU Šumperk. V sobotu dopoledne se běžel sprint, který se v elitních kategoriích počítal i do světového sprintového Rankingu WRE. Ranking je důležitý při losování do skupin při startovkách na mezinárodních soutěžích. Tratě byly zajímavě postavené s častou volbou postupů, bylo nutné neustále mapovat. Ze 7 účastnivších se SOBů se nejvíce dařilo Terce, která po bezchybném výkonu zvítězila v kategorii D18A o 60 vteřin. Pochvalu zaslouží i Ivča za 4. místo v kategorii D45, kterou dělila od bronzu 1 vteřina.

Štafety proběhly u Bílé Vody v kopcovitém terénu s častým zmlazením, místy s kamenitým podkladem nebo s ostružinami. Směrné časy byly o hodně překračovány, někteří závodníci se vraceli z lesa již téměř za tmy. Fyzicky náročné tratě z našich štafet nejlépe zvládly Ivča, Ivka a Eva v kategorii D135, kterou vyhrály s náskokem 4 minut, a Tonda, Jiřík a Roman, kteří ovládli kategorii H165 s náskokem 20 minut. Terka v rámci hostování ve STE skvěle zaběhla 1. úsek, kde při předávce vedla o 2 minuty. Pochvalu zaslouží i naše dorostenecké štafety. Děvčata ve složení  Vlaďka, Eliška (závod zvládla s bolestivým pádem) a Zuzka vybojovaly svůj první bod do žebříčku štafet. Hoši v sestavě Dominik, Štěpán a Mates sice nebodovali, ale porazili konkureční štafetu Šternberk B o 1 minutu! To je snad i víc než bod do žebříčku štafet :-). Je vidět, že když za Šternberk neběží Vítek a Mikuláš, tak máme šanci jejich B štafetu porazit :-). A kdyby se nepočítaly podpory z Polska, tak možná i  STE1 😀. Na kdyby se však nehraje a my jsme vlastně rádi, že se můžeme poměřovat i se soupeři ze sousedního Polska.

Úspěchem je také 2. místo sobotního MIXu ve složení David S., Matouš a Pepa.

Příprava na neděli probíhala pod dozorem dvou kytar v lesním srubu vedle bouřící říčky, to vše na konci světa. Někteří si stěžovali, že není mobilní signál, jiní to naopak kvitovali s radostí.

Nedělní štafety byly ještě více fyzicky náročné. Zato se ukázalo sluníčko. To svědčilo Terce, která opět dovedla štafetu STE v kategorii D18 na průběžné 1. místo. Svojí suverenitu opět potvrdila štafeta ve složení Roman, Tonda a Jirka, kteří porazili ZLH o 14 minut. Se ztrátou 14 minut skončily druhé Ivča, Ivka a Eva v kategorii D135. Naši dorostenci ve složení Mates, Matouš (nejlepší čas z naší trojice) a Dominik opět porazili béčko STE, chybělo jim jen 19 vteřin, aby bodovali do žebříčku štafet. Pochvalu zaslouží i naši zástupci ve Vyzývacím poháru, kteří přispěli k celkovému 6. místu Hanácké oblasti (Nela, Marie, Igor, Adélka, Vikča a Kája – ta měla v neděli 5. nejlepší čas na úseku !!).

Eliška v neděli skončila v nemocnici na pozorování s natlučenými ledvinami ze sobotního závodu. Naše hrdinka je již doma a doktorů se ptala, kdy už bude moci běhat 😊. No není skvělá?

Pochvalu zaslouží všichni SOBi, kteří se podíleli na dobré náladě v průběhu celého “štafetového víkendu”😎😆😃.

Malá skupinka odpíračů štafet běžela na oblasťáku ve Vsetíně. Honza ml. vybojoval výborné 2. místo v kategorii H21C. Honza st. pak dosáhl stejného umístění v kategorii H65C.