Postesknutí naštvaného SOBA

David K. nás v 15. týdnu informoval, že se z něj, z důvodu OB nic nedělání, stává SOB naštvaný. U mě to bylo přesně naopak. Já jsem měl za sebou v té době několika měsíční OB klid (poslední OB akcí byly PPčka v 08/2019), bolavé pravé koleno bylo zrehabilitováno a rozsah pohybu byl téměř jako za mlada. Byl jsem spokojený a v pohodě, zkrátka jsem byl SOB spokojený. Můj OB kalendář se začínal plnit významnými OB akcemi, např. MS veteránů na Slovensku.
Jenže. Nechal jsem se vyhecovat k aktivní účasti na klubové soutěži Veteráni versus dorostenci. Naše skupinka (rodinka) přijela na místo činu (mapa Sládkova skála u Konice) v pátek 10. 4. Krásné slunečné počasí a pro mě odpočatý terén sliboval silný zážitek. Do zdolávání tratě (trať A, délka 6,6 km, převýšení 165 m, počet kontrol 14) jsem se pustil s patřičným nasazením. Nicméně po několikerém klopýtnutí se ozvalo pravé koleno. Přešel jsem tedy do chůze, začal jsem vyhledávat cesty a louky. Bolest byla ale stále silnější a pohyb komplikovanější. Časový limit, který jsem si stanovil, tj. 10 minut/km, tj. 66 minut, jsem vyčerpal na 7. kontrole. A když jsem jako terénem klopýtající a hekající jedinec již poněkolikáté vyděsil náhodné turisty, po 9. kontrole jsem závod ukončil. Od té doby mám opět OB klid, navíc Ochůze klid, cyklo klid a částečně i auto klid (pro bolest v pravé noze obtížně ovládám příslušné pedály). A tak se ze SOBa spokojeného stal SOB naštvaný.
Asi jako jeden z mála v naší komunitě jsem uvítal drobné posunutí slovenského MS veteránů. Snad se mi podaří koleno opět zrehabilitovat a na tuto akci se náležitě připravit.

Luboš P.