Slovanské gymnázium Jiřího z Poděbrad v Olomouci patří k nejlépe hodnoceným školám v České republice nejen ve výuce

Slovanské gymnázium Jiřího z Poděbrad v Olomouci patří k nejlépe hodnoceným školám v České republice nejen ve výuce

Slovanské gymnázium v Olomouci, které v říjnu oslaví 150 let svého trvání, je úspěšné nejen při hodnocení znalostí svých žáků (4. místo na Moravě při hodnocení výsledků studentů u maturitních zkoušek v roce 2016), ale i při hodnocení mimostudijních výsledků svých studentů.

Ve středu startovali žáci olomouckého Slovanského gymnázia v celostátním finále Přeboru škol v orientačním běhu, které uspořádal SK Prostějov. Do celostátního kola se probojovala nejlepší družstva z krajských kol Přeboru škol. Právo zastupovat Olomoucký kraj v soutěži základních i středních škol si vybojovala družstva Slovanského gymnázia v Olomouci. Pěkným centrem byl areál zámeckého parku v Čechách pod Kosířem.  Hodnoceny byly samostatně základní a středních školy (včetně ekvivalentů víceletých gymnázií)). V každé kategorii jednotlivců, rozdělených dle pohlaví a věku, startovalo mezi 50-70 závodníků. Každá škola mohla postavit v jedné kategorii 5 dívek a 5 chlapců. Do hodnocení škol se počítaly výsledky dvou nejlepších závodníků z každé školy.

V kategorii základních škol (a ekvivalentů víceletých gymnázií) zvítězilo s náskokem 7 bodů družstvo ZŠ Studenec. Druhé místo se stejným počtem 175 bodů vybojovalo Gymnázium Jilemnice a Biskupské gymnázium Hradec Králové. O pouhé 2 body zpět skončilo na 4. místě družstvo Slovanského gymnázia Olomouc. K tomuto skvělému umístění přispěla Viktorie Smékalová 7. místem a Karolína Smékalová 12. místem v kategorii D7, Vlaďka Raclavská 3. místem a Zuzana Raclavská 13. místem v kategorii D9, Jiří Sedláček 26. místem a Martin Bábek 30. místem v kategorii H7, Radek Svoboda 8. místem a Jirka Matyáš 10. místem v kategorii H9. V porovnání s rokem 2016, kdy družstvo Slovanského gymnázia obsadilo v celostátním kole 10. příčku, se jedná o výrazné zlepšení.

V kategorii středních škol (a ekvivalentů víceletých gymnázií) v konkurenci 20 družstev zvítězilo Gymnázium Jihlava o bod před Mendelovým gymnáziem Opava. Třetí místo získalo družstvo Gymnázia Pardubice. Družstvo Slovanského gymnázia po velkém boji vybojovalo 5. místo o bod před Gymnáziem Zlín a Gymnáziem Vrchlabí. K tomuto úspěchu dopomohli zejména 3. místem Ondřej Vystavěl a Josef Chaloupka 6. místem v kategorii hochů, 29. místem pak Veronika Lavrinčíková a Marie Králíková 30. místem v kategorii dívek.

Díky umístění do 6. místa obě družstva vybojovala právo startu dvou škol z Olomouckého kraje ve svých kategoriích v celostátním finále pro příští rok.

Výsledky jsou zde http://www.obhana.cz/r17/zavody/0607_CFPS/PROTOKOL.HTM