SOBi na MČR na krátké trati

O víkendu startovalo devět olomouckých závodníků na Mistrovství a veteraniádě ČR na krátké trati.

Pořadatelé z SK Praga připravili tento šampionát v náročných terénech v okolí Hojné Vody v Novohradských horách, celý šampionát byl velmi pěkný. Ze sobotního, teplotně nadprůměrného semifinále, se do A finále probojovala v mistrovské kategorii D18 Terezka Janošíková ze druhého místa svého rozběhu a všichni veteráni (Evka, Ivča, Ivka a Roman). Ivča Poklopová dokonce svůj rozběh vyhrála. Veteráni tím získali právo spát ze soboty na neděli v posteli, neboť ubytování bylo perfektní, postele však byly jen pro vyvolené. Víťa se Štěpánem si vyběhli B finále, Matouš s Pepou sbírali cenné zkušenosti z obtížného závodu v nedělním finále C

Po noční vichřici jsme téměř nepoznali shromaždiště – velké stany byly zničeny. Přijatelná teplota vzduchu v kombinaci s náročným terénem nám přinesla radost v podobě bronzové mistrovské medaile Terky v mistrovské kategorii D18 – obrovská gratulace. Výborně zaběhla Eva v D45A, kde získala bronz, a Ivča Poklopová s bramborovou medailí v D50A. Roman skončil s poraněnou nohou na 15. místě, Ivka po dvou velkých chybách v úvodu a jedné v prostřední pasáži na 18. místě. Víťa i ostatní dorostenci si určitě představovali lepší výsledek. Těžký závod je však nejlepší způsob, jak získat zkušenosti a budou mít ještě mnoho příležitostí dokázat, že zvládají i obtížný terén. Výsledky jsou zde.

Držíme palce a přejeme Terce, aby na nadcházejícím Mistrovství Evropy dorostu zvládla své předchozí zdravotní problémy a závody si užila. Sledujte Terku na stránkách.