SOBi se připojují k akci “Ukliďme Česko”

SOBi se připojují k akci “Ukliďme Česko”

Chceme, abychom náš zelený sport mohli provozovat v lese bez odpadků. Proto se náš Spolek orientačního běhu Olomouc přihlásil k akci “Ukliďme Česko”, která se koná tuto sobotu dopoledne na Svatém Kopečku. Cílem je uklidit les od odpadků, které tam zanechali nezodpovědní návštěvníci lesa.

Kdo nejede na závody orientačního běhu v Cakově a má chuť a čas přiložit ruku k úklidu lesa, dostavte se prosím v sobotu 8.4.2017 v 8.30 hod k východu ze ZOO na Svatém Kopečku. Pod vedením Jana Bednáře provedeme úklid kolem dětského hřiště před ZOO a okolí lesní cesty na Radíkov. Pytle na komunální odpad máme zajištěny. Konec úklidu je naplánován ve 12.30 na Fortu Radíkov.

Informaci rozesílám na poslední chvíli. Proto prosím o rozšiřování této zprávy všemi možnými způsoby. Uvítáme pomocnou ruku nejen od orientačních běžců, ale i od rodičů, prarodičů nebo jiných dobrovolníků, kteří pomohou lesníkům udržovat naše lesy v čistotě. Akce je pořádána ve spolupráci s Lesy České republiky, s.p., Lesní správa Šternberk, která v dané lokalitě pečuje o většinu lesních porostů.

Prosím, abyste Honzovi potvrdili svojí účast na akci na tel. 777 135 001, aby měl představu, kolik pomocníků dojde :-). Pro osoby nahlášené do pátku do 12.00 hod jsme schopni zajistit rukavice.

Více informací o akci “Ukliďme Česko” naleznete na stránkách http://www.uklidmecesko.cz/.