SOBí stopy v zahraničí

Terka jela na sever do Švédska na nominačky na JMS ve Finsku. První závod na klasické trati dokončila s krvavým zraněním na hlavě a naraženým kolenem se ztrátou 11,30 min za Bárou Chaloupskou na 7. místě (nebýt zranění, obsadila by první nebo druhé místo). Následující den krátkou trať již vyhrála s náskokem 30 vteřin před Bárou. V sobotu Terka zazářila při prestižních štafetových závodech Tiomila. Terka běžela v kategorii žen za tým Södertälje-Nykvarn OF, který skončil na 14. místě z 349 týmů. Štafetu rozbíhala Jana Knapová, která předávala na 23. místě. Terka, běžící nejdelší, 11,2 km dlouhý úsek, štafetu  převzala na 5. místě se ztrátou 1:51 min na průběžně první tým Haldenu. Svůj úsek (tento úsek není farstovaný)  doběhla na 3. místě se ztrátou 4 vteřin na první místo !!! Vendula Horčičková běžící poslední, 5. úsek, vybíhala na 13. místě a doběhla 14. V ženách vyhrál tým Stora Tuna, kterému famózně zaběhla Tuve Alexandersson na posledním úseku. Vybíhala na 12. místě se ztrátou 7:06 min, do vedení se dostala 600 metrů před cílem a vyhrála o 7 vteřin.

Naši SOBi závodí i na druhé polokouli. Tonda s Miládkou se účastní Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu, které bylo letos součástí World Masters Games 2017. Dějištěm těchto multi her byl Auckland (Nový Zéland). Na startu se sešlo přes 1700 veteránů z celého světa (40 zemí), z České republiky startovalo 49 závodníků. Ve sprintu se našim nepodařilo probojovat z rozběhů do A finále. V longu již byl Tonda úspěšný a postoupil do A finále. Tam obsadil 60. místo ze 141 účastníků kategorie H60.