Sobům se v sobotu moc nedařilo, zato z nedělního závodu vezou řadu úspěchů

Sobům se v sobotu moc nedařilo, zato z nedělního závodu vezou řadu úspěchů

V Luhačovicích v sobotu začal žebříček B-Morava a v neděli pokračoval Český pohár štafet, oba závody byly současně Mistrovstvím Moravy, štafety pak navíc Mistrovství Hanácké oblasti.
Jak bývá v Bílých Karpatech  zvykem, hlavní charakteristikou byl kopcovitý terénu. Když se k tomu přidá vedro, vzniknou pro závodníky vražedné podmínky. Tak jsem si alespoň připadal zejména při zdolávání kopců. Ve druhé části trasy jsem již volil postupy tak, abych byl co nejvíce ve stínu. Les byl vysušený, jako by již bylo pozdní léto. Evidentně se klimatické změny neprojevují jen u nás na Radíkově.

A jak jsme dopadli? Našim béčkařům se moc nedařilo. Z našich mladých se nejvíce dařilo Vlaďce, která přes velkou chybu na druhé kontrole skončila 7. To naši veteráni byli úspěšnější. Eva je vícemistryní Moravy v D45, Honza Horký rovněž vícemistr v H35. Bramborová pozice patří Ivče v D50. Dobře zaběhla Bára v H35 (7.místo), Jirka v H50 (8.místo), Adélka v D14 (9.místo) a Igor v H14 (15.místo). Pochvalu zaslouží ale každý, kdo ve vedru našel všechny kontroly.

Nedělní závod štafet, kde jsme postavili 10 oddílových týmů, se nám opravdu vydařil. Naše dámy ve složení Ivča, Ivka a Eva jsou po vynikajícím výkonu mistryně Moravy. I díky novým bezkontaktním čipům zvítězily s náskokem téměř 2 minut. Dle slov Evy: “Byl to fičák”.

Tím však všechny naše úspěchy zdaleka neskončily. Terka, Nela a Madla po vyrovnaném výkonu jsou mistryně Hanácké oblasti v kategorii DH12 (v Mistrovství Moravy skončily 6.). Zejména díky výkonu Vlaďky jsou sestry Raclavské mistryně Hanácké oblasti v kategorii D18 (v Mistrovství Moravy skončily 7.). Lenka a Zuzka Raclavské potvrdily, že jsou jednovaječná trojčata, jelikož měly obě naprosto stejný čas.

Adélka, Vikča s Kája obsadily nepopulární bramborovou příčku v Mistrovství Hanácké oblasti  v kategorii DH14 (v Mistrovství Moravy skončily 12.).

Bronzovou příčku vybojovala po vyrovnaném výkonu trojice Honza Hálek, Jiří Pernica a David Smékal v Mistrovství Hanácké oblasti v kategorii H135 (v Mistrovství Moravy skončili 6.).

Obě naše dorostenecké štafety vybojovaly body do Českého poháru štafet. Dívky jsou v průběžném pořadí s 9ti body 13., mají již jistý postup na MČR. Chlapci ve složení Mates, Matouš a Štěpán získali body 3 a mají také reálnou možnost se tohoto prestižního štafetového zàvodu zúčastnit 😁😁😁.

Speciální uznání zaslouží Jana Smékalová a Vavřinec Kubíček. Vávra si svúj úsek užíval neuvěřitelných 126 minut, nepřestal, dokud nenalezl poslední kontrolu 😁. Jana pak ochotně a s radostí zastoupila chybějícího člena naší štafety č.2 v kategorii D135.