Soustředění na Vysočině

První letošní soustředění je za námi. A povedlo se. Sešli jsme se v počtu 16 děcek + 14 dospělých ve čtvrtek večer v chalupě Čáslava v prostoru Vysočina arény. Hned první večer jsme po gulášku měli nalejvárnu od Romana Šimka s neoficiálním náznem Fluor přítel běžkaře, o tom jak se starat o lyže a jak správně mazat. Poučení: Jak se staráš ty o své lyže, tak se postarají ve stopě ony o tebe.

Páteční ráno nás přivítalo sluníčkem a během dopoledne jsme pilovali techniku – klasický i volný styl formou her a zábavných cvičení. Po obědě a poledním klidu jsme se rozdělili na dvě skupinky a vyrazili na okruh kolem Harusáku a Vysočina arénu do Vlachovic a ke Třem studním a zpět. Večer byla volná zábava s hraním her.

V sobotu ráno jsme ještě chvilku pocvičili techniku a pak už nás čekal štafetový závod v biatlonu. Napínavý to bylo až do konce a pořadí se přelévalo. Nakonec vyhrálo mužstvo Markéty, ale umístění určitě nebylo to nejdůležitější. Odpolední okruh přes Pohledec a Studnice jsme si zpestřili v restauraci U Martina. Po povinném protahování, večeři a krátké regeneraci nás čekala třetí tréninková fáze – diskotéka s DJ Michalem. Tříhodinové skákání v rytmu Gangamstylu, Despacita, Macareny a Asereje jsme utnuli před jedenáctou, aby byla síla na poslední (závodní) den.

Nedělní ráno jsme měli netradiční kruháč – střelbu ze vzduchovek, teorie LOBu a běžkohrátky bez hůlek. V poledne nám začal závod v LOB na mapě Modříňák doplněný závodníky z oddílů OSN a SJI – od nás kategorii Indiáni vyhrál Fana, Pimpoše Pája a Křapinky Adel. Pak už následoval jen oběd, vyhlášení vítězů, úklid a odjezd domů.

Poděkování patří Petru Marečkovi za ocadový soubor pro závody v LOBu, Lubovi Poklopovi a dalším básnířkám a poetům z našeho oddílu za předvedené básně, Hance a zbytku našeho dámského kolektivu za perfektní stravování, Romanovi za přednášku, Michalovi a ostatním chlapům za technické zabezpečení akce a naposled (ale rozhodně ne nejméně!) všem žákům a dorostencům za bezvadný přístup!!!!

PS. Černé rukavice Thinsulate/Loop jsou u nás (608252722).

PSS. Další fotky budou na rajčeti.