Terka je v 18 letech nominována na MS v OB dospělých v Estonsku

Terka je v 18 letech nominována na MS v OB dospělých v Estonsku

Terka Janošíková poběží sprint a sprintové štafety na Mistrovství světa v orientačním běhu, které se uskuteční 1.-9.7.2017 v estonském Tartu. Dle zdůvodnění reprezentačních trenérů Terka “prokázala velmi slibnou výkonnost podpořenou nadprůměrnou běžeckou kapacitou”.

Nominace Terky je odměnou za předvedené výsledky na dráze, MČR ve sprintu a na SP ve finském Turku. Je skvělé, že bude moci získávat zkušenosti ze závodů na nejvyšší světové úrovni již ve věku starší dorostenky. K tomuto úspěchu, kromě svého talentu a píle, přispělo vedení rodičů ke sportu a rady a pomoc od velké orienťácké rodiny,  počínaje Zuzkou, Ivčou, Davidem a Evou …… (těch jmen by bylo hodně), Pecou a Míšou konče.

Počátek července bude pro Terku vůbec hektický. 1.-3.7. Terka běží sprintové závody na MS, od 10.7. pak začíná Mistrovství světa juniorů ve finském Tampere. Věříme, že ve Finsku již Terka bude bojovat o medailová umístění😎.

Do nominace jsou zařazeny i “stále naše” Vendula, která poběží middle a long, a Adélka Indráková, která byla vybrána pro sprint a long.

Takže za SOBy posílám gratulace všem našim holkám k nominaci a přeji bezproblémovou přípravu na velkou severskou odyseu 😃😃😃.

A na závěr středeční chvilka poezie z pera Luboše:j

“Začátkem července v estonském Tartu, se lvíčkem na drese stane na startu.                                                                                                                              Kdo? Přec naše rychlá a mazaná Terka, která svým soupeřkám prožene pérka.”