Terka je v 18 letech 24. nejlepší ženou na světě ve sprintu v orientačním běhu

Já být 24. na světě, tak jsem spokojený jako žaba. Chápu však Terku, že radost z výsledku moc nemá, neboť se jí nepodařilo při závodě prodat vše, čeho je schopná. Ale to se prostě stává, že i přes veškerou přípravu se nepodaří  na všech závodech zaběhnout na 100 %. Ani Terka není stroj a jako na každého člověka působí na ní vnější podněty i vlastní psychika.

Když jsem se Terky vyptával, jak vnímala tento závod, tak se mi Terka, že se na ní možná projevily problémy se zatoulaným zavazadlem s jejími věcmi. Letecká společnost jí o půlnoci před závodem poslala sms, že jí následující ráno nalezené zavazadlo vydají. Terka tak místo spánku měla plnou hlavu starostí, jak to bude se zavazadlem. Ráno byla nevyspaná, neodpočinutá. Sice zavazadlo dorazilo, Terce se však asi nepodařilo se plně soustředit na závod. Před vlastním závodem byla nervózní, což se jí často nestává. Velké chyby v průběhu závodu nedělala, nicméně netáhlo jí to, jako by měla málo nabité baterky. Některé volby zvolila špatně, trápila se, fyzicky jako by běžela v transu, chtěla to mít už co nejrychleji za sebou. S výsledkem je nespokojená, za největší přínos bere získání zkušeností s velkým závodem. To se jí bude určitě hodit.

Nespokojené se sobotním závodem všaky byly i Jana Knapová (18. místo) a Adélka Indráková (22.místo).

V neděli byla už Terka v pořádku, tak jak ji známe. Při sprintové štafetě si užívala funkce fanynky našeho týmu a i díky jejímu fandění naše štafeta skončila na skvělém 4. místě. V průběhu závodu to vypadalo reálně i na medaili, Denise se však nepodařilo odolat drtivému nástupu Dánky Maji Alm, kterou následovala Švýcarka.

V pondělí Terka běží kvalifikaci na sprint ve Finsku na juniorském mistrovství světa. Držíme jí palce, ať se jí podaří závod zvládnout s čistou hlavou a s potěšením se závodění.

V pátek běžel svůj první závod na Mistrovství Evropy dorostu v orientačním běhu, které se konalo v okolí Bánské Štavnice, Vítek Horčička. V kopcovitém historickém centru města se mu podařilo zaběhnout skvělý závod. Po chybě na jedničku zbytek zvládl bezchybně a rychle, bylo z toho krásné 5. místo. O místo lépe dopadl v kategorii M16 Jan Gajda, kterému na medali chyběly 2 vteřiny. Tyto výsledky byly bohužel nejlepší individuální výsledky celé naší dorostenecké reprezentace. Na longu byl Víťa 44. Štafeta, kam Víťa nebyl nominován, byla diskvalifikována z důvodu ztráty čipu. Částečně tak reputaci napravily štafety mladších dorostenek a dorostenců, které získaly shodně bronzovou medali.