Terka řádí na MS juniorů

Naši odchovanci, Terka Janošíková a Víťa Horčička, jsou na Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu v Maďarsku. Konkurence je opravdu velká. Na startu jsou závodníci z 36 zemí, běží 158 juniorek a 173 juniorů. Dnes se běžela klasika, na které Terka vybojovala bronz na  rovinaté trati o délce 10,2 km . Závod žen vyhrála s náskokem více než pět minut favoritka Švýcarka Simona Aebersold, stříbro získala domácí Zsofia Sarkozy. V juniorech byla česká výprava také úspěšná. Za vítězným Norem Kasperem Fosserem doběhl Francouz Mathieu Perrin, skvělý bronz získal Daniel Vandas.  Víťovi se nedařilo… Bližší informace jsou zde.

Ve hře jsou ještě další tři sady medailí, držíme palce !!!.  V úterý je sprint, ve čtvrtek a v pátek je na pořadu krátká trať (kvalifikace a finále), závěrečné štafety se běží v sobotu.