Terka, Vendula a Adélka řádí na ME ve Švýcarsku

Prvním finálovým závodem na ME ve Švýcarsku byl sprint. V ženách
Českou republiku zastupovaly hned 3 odchovaňkyně našeho klubu. Zvítězila Švédka Tove Alexandersson o 24 sekund před domácí Judith Wyder, která se vrátila k orientačnímu běhu po roční mateřské přestávce. Bronz putoval do Ruska zásluhou Natalie Gemperle (+0:33). Nejlepšího výsledku z českých žen dosáhla věkem juniorka Tereza Janošíková, když obsadila 19. místo (+1:52). V nejlepší třicítce ještě skončily Vendula Horčičková (27.) a Jana Knapová (29.). Adéla Indráková doběhla jako 33. žena v celkovém pořadí. Výborně zaběhl i Vojta Král z Šumperkaskončil na velmi pěkném 7. místě.

v Middlu všechny naše závodnice postoupily z rozběhů do finále. V něm se nejvíce dařilo Vendule, která skončila na 18. pozici. Desítka byla blízko, když vím, co jsem tam udělala. Byl to docela moravský les,” komentovala závod Venda pro Českou televizi. “V podstatě jsem celou trať jezdila po zadku dolů,” narážela na místní terén. Další dvě Česky skončily na začátku třetí desítky –  21. Adéla Indráková, 22. Jana Knapová.  Na 34. místě doběhla Tereza Janošíková (po velmi dobrém začátku, kdy se pohybovala do 10. místa, udělala velkou chybu na předposlední kontrole, která ji stála propad z 15. na 34. místo), Lenka Mechlová byla 43., do cíle doklusala Denisa Kosová na 50. místě. Vojta Král běžel opět dobře. Jeho výkon stačil na 10. místo.

Ve sprintových štafetách česká štafeta ve složení Kosová, Nykodým, Král, Knapová obsadila skvělé 4. místo, když z důvodu malinkého zaváhání na předposlední kontrole Knapová nestačila na Norku. Naši tak navázali na výborný výkon v této disciplíně z loňského MS. K medaili dnes chyběl opravdu krůček, tak třeba příště už to vyjde!