Tři víkendové závody v okolí Plzně

Dlouhou trasu jsme absolvovali do místa konání tří závodů v okolí Plzně (štafety, sprint, štafety). O závody byl obrovský zájem (i díky tomu, že se tam současně konal Vyzývací pohár žactva), běželo skoro 450 štafet a téměř 1300 závodníků ve sprintu.

Štafety jsme běželi v průběžném lese s velkým množstvím terénních útvarů, vzniklých ať už těžbou (lomečky, jámy, kupky) či erozní činností (rýhy, rokle), místy byly hustníkové pasáže či podmáčený terén. Po dlouhé době jsme běželi po mokrém mechu (voda v lese je na Moravě nedostatkovým božím). Postavili jsme štafetu dorostenek, dorostenců a štafetu H135 vytvořenou z doprovodu. Za Hanáckou oblast dále běžela ve Vyzývacím poháru Terka P., Kája, Adélka, Vikča a Igor. Nejlépe v sobotu zaběhla Adélka a Vikča, nejlepší umístění pak měla štafeta s Kájou, která obsadila 15. místo ze 30 štafet v D14..

Odpolední sprint vyvolal mezi závodníky mnoho vášní. Díky tomu, že nebyla karanténa, závodníci běžící později měli informace z trati a tudíž i velkou výhodu. Organizátoři museli hodinu před závodem provést úpravy tratí, když některé pasáže zaškrtali červeným fixem jako zakázaný prostor. Činili tak ve spěchu a někde se jim povedlo červenou čáru přetáhnout až do míst, kde ostatní závodníci měli vyznačen volný průchod. Na základě rozhořčených závodníků provedli organizátoři dodatečně úpravy výsledků, spočívající v ukončení závodu dvě kontroly před cílem. V naší kategorii však nechali výsledky původní, což mne poškodilo o téměř 2 minuty … Ale závod jsem si zkazil sám. Pořadatelé připravili na závodníky léčku spočívající v umístění přenosných překážek a “mlík” na mostě. V mapě však byly tyto překážky oproti zvyklostem označeny černou tlustou čarou namísto červené (zakázaný prostor). To mne tak rozhodilo v průběhu závodu, že jsem kupil chybu na chybě. Zpětně si říkám, že málo trénujeme v oblasti městské sprinty. Kdo je připraven, nebývá překvapen.

A výsledky našich ?

Terka P. 17. místo z 93 závodnic v D12 je moc pěkné, škoda jedné minutové a jedné půlminutové chyby … Vyrovnaně běžela Ivka Kašparová – 9. místo v D45. Ostatní se umístili …. 🙂

V neděli se opět běžely štafety. Dařilo se Terce P., Adélce i Káje. Ta přispěla k 8. místu štafety Hanácké oblasti v D14. Veteráni ve složení Roman, Ivka Poklopová a David se v sobotu umístili na 14. příčce, v neděli pak skončili na 12. příčce. Zatímco v sobotu se dařilo Romanovi, v neděli excelovala Ivča :-).