Více možností dostat se na mapu než v běžné sezóně?

Více možností dostat se na mapu než v běžné sezóně?

Koronavirová infekce fatálně ničí nejen zdraví lidské populace a světové ekonomiky, ale i naší závodní sezónu. Přesto existují možnosti, jak se na mapě proběhnout.

1, Fantom závod bude mít brzy další pokračování (o víkendu budou instalovány kontroly na mapě terezského údolí jih)

2, Z webu Jak To Vidí Béďa: Nor Trond Benum vyvinul zajímavou aplikaci UsynligO. Je zatím v norské, anglické a finské mutaci a je zdarma. Appík funguje tak, že po instalaci je možné stáhnout si orientační mapu s kontrolami (kterou tam založí některý stavitel trati). Trať si závodník vybere z přehledu uveřejněných prostorů, kde je uvedena vzdálenost od jeho aktuální pozice, název prostoru, přehled tratí a popis, jak ke startu. A potom lze vyběhnout s mobilním telefonem do terénu z místa startu. V terénu není umístěno zadně fyzické označeni kontrol (lampiony, fáborky). Telefon, aktivovaný na příjem GPS signálu se při přiblíženi ke kontrole na cca 15 m vydá signál vibraci a pípnutím. Svůj čas může běžec pověsit na digitální tabuli a porovnat si ho s ostatními běžci. Aplikace obsahuje také buzolu a nápovědu (pro směr a vzdálenost k další kontrole).

https://usynligo.no/allracesmap

Momentálně je k dispozici trať vytvořená oddílem z Plumlova – bez porostů, které by jistě mátly 🙂

2, pokud je někdo ze samého běhání unavený na těle, ale ne na duchu, může použít jeden ze simulátorů, třeba nejznámější Catching Features

Orienťák jako videohra?

 

Zůstaňte silní a zdraví a užívejte jarních dnů, jak jen to půjde!!! A dodržujte bezpečnostní a hygienická opatření: roušky či tunely, které se dají při zadýchání pootočit, mýt s ruce a žádné skupinkování!!!