Výsledky Terky na JEC

V sobotu byla klasická trať, běželo se částečně v detailním terénu s rýhami, údolíčky a příkopy, částečně ve spíše plochém a dost rychlém terénu. ). Ve velmi vyrovnaném závodě juniorek si těsné vítězství odnesla několikanásobná juniorská mistryně světa Švýcarka Simona Aebersold, jen 17 sekund za ní skončila Rakušanka Johanna Trummer, o další sekundu zpět na třetím místě zůstala Tereka Jnošíková, dobře běžela i Barbora Chaloupská, která obsadila 10. místo (17. Čechová, 18. Vyhnálková).

V neděli byl sprint. V juniorkách si pro vítězství doběhla ruská závodnice Anna Dvorianskaya (stabilně běhá sprinty v ruské seniorské reprezentaci), za ní na druhém a třetím místě zůstala švýcarská dvojice Valérie Aebischer a Simona Aebersold, Tereza ztratila na vítězku 54 sekund a obsadila 6. místo (18. Čechová, 22. Chaloupská, 23. Vyhnálková).

Víťa Horčička v dorostencích získal 10. příčku, když na vítěze ztratil 72 sekund (23. Bořánek, 26. Fencl, 27. Roudný).