Oddílové soustředění v Lubenci 17.8.2021-22.8.2021 (Nelča)

Oddílové soustředění v Lubenci 17.8.2021-22.8.2021 (Nelča)

Když mi taťka řekl, že mám napsat něco o tomto soustředění, tak jsem nevěděla jak a kde začít, proto jsem si na pomoc vzala Fanův report ze Švédska. Ještě než začneme, chci jen říct, že je to podle mého názoru. Takže s tím co si zde přečtete nemusíte úplně souhlasit

Úterý: Cesta z Olomouce byla dlouhá, ale všichni až na Michalovo auto dojeli v čas na první trénink tohoto soustředění a tím byly linie, které stavěla Pája Horová. Linie podle mého názoru byly pěkné jen v některých částech bylo těžké rozeznat, zda jste se ještě pohybovali na linii. Po tréninku jsme odjeli na naše ubytování, které bylo cca 10 minut od linií. Bydleli jsme v chatkách, jež ve srovnání třeba se silva o’campem byly úžasné (čisto, člověk se nebál spát v peřinách a podobně), ovšem v tomto kempu jsme nebydleli sami, pobývalo tam s námi ještě asi 200 dalších dětí z nějakého tábora. Jídlo tam bylo průměrné, něco jako školní jídelna. Ale zpět k tréninkům.

Ve středu nás čekaly dopolední shluky kontrol, jejiž stavitelem byl Michal Paulíček, nacházely se v lese s těžkou podložkou: kameny, pokácené stromy, klacky,… A odpoledne si pro nás David připravil štafety přes cestu. Jelikož tento trénink běžela i Terka Kopecká s Honzíkem Mrkvicou, tak kontroly byly od cesty jen pár desítek metrů, ale i tak si myslím, že jsme si to všichni užily.

Ve čtvrtek si pro nás připravil trénink Robert Zbíral. Čekala nás krátká trať na mapě plné vrstevnic a kamenných polí. Odpolední štafety byly postavené Evou Horčičkovou, sice to bylo skoro pořád nahorů, dolů, ale podložka byla o něco snašší než v předešlých dnech.

V pátek bylo v plánu, že pojedeme na vodu. Měli jsme 4 rafty a 4 vydry a vyjeli jsme v Lokte. Po cestě jsme nejednou drhli kvůli nedostatku vody v Ohři, také jsme na lodích zmokli, ale naštěstí se nikdo nevykoupal. Po příjezdu do Karlových Varů jsme se vylodili a šli jsme si projít kolonádu, kde zrovna probíhal zahajovací ceremoniál filmového festivalu. Přijela tam spousta známých osobností, například Boleslav Polívka, Miroslav Donutil…

Sobota byla také náročná. Čekala nás sice jen klasika, ale mapa nebyla úplně jednoduchá. Stavitelem byl Jindra Smička. Odpoledne jsme měli mapové hry ve dvojicích. Tyto OB hry nebyly nějak zvlášť náročné, stačila jen trocha mapové zkušenosti a dobrá domluva ve dvojici. Zbytek odpoledne jsme měli volný, k dispozici jsme měli volejbalové a basketové hřiště, míče, létající talíř,…

Na nedělní dopoledne byly v plánu down-hilly, které se bohužel kvůli nepříznivému počasí nakonec nekonaly. Po zabalení a úklidu chatek jsme odjely zpátky domů. 

 Tímto krátkým reportem bych chtěla za všechny poděkovat Michalu Paulíčkovi za zorganizování celého soustředění ,dále jemu, Davidu Kopeckému, Páje Horové a Robertu Zbíralovi za stavbu tratí, roznos a sběr  kontrol, za pomoc se stavbou tréninků také Peťovi Mrkvicovi, za krásnou klasiku Jindrovi Smičkovi, hezké štafety Evě Horčičkové, a samozřejmě i Šárce Šaňákové jako pečující zdravotnici. Velké poděkování patří také celé partě, která tam byla včetně účastníků ze spřátelených oddílů Zlatých Hor, Opavy a Ostravy.