Presentace OB na veřejnosti

Velké poděkování patří vám, kteří jste mi pomáhali presentovat OB na veřejnosti.

Ve čtvrtek jsme s Jindrou a Jarkou uspořádali sprint pro žáky ZŠ Velký Týnec. Přes rozpačité předsudky typu “přece v tom vedru nepoběžíme”, se akce aktivně zúčastnilo téměř 70 závodníků. Někteří předvedli excelentní výkony, našli se i tací, kteří si stěžovali, že ty ulice na mapě jsou úplně jinak:-). Vedení školy bylo z akce nadšené, rádi by akci na podzim zopakovali.

V pátek jsme připravili presentaci v rámci Veletrhu olomouckých sportovních klubů při Mattoni půlmaratónu.  Na stánku se postupně vystřídali Honza, Tonda, Miládka, Laďa, Jarka, Zuzka, Helenka, Eliška, David, Jana a David. Dopolední program byl dosti chaotický. Do pavilónu a přilehlých prostor se nahrnuli žáci základních škol, které jsme však s orientačním během moc nezaujali. V porovnání s několika desítkami dalších sportů ukázky orientačního běhu nebyly moc akční. Vypadalo to na fiasko a v duchu jsem si říkal, že příští rok nás zde již nikdo neuvidí .

Nicméně dojem z akce se změnil odpoledne. Kolem našeho stánku začali chodit členové rodinných štafet a běžci, kteří se přihlásili na ½ maratón. Mnohé z nich se nám podařilo orientačním během zaujmout.

Úspěchem byl i rozhovor s Terkou, který následoval po představení největších hvězd maratónu, tj. Keňanů, Homoláče, Vrabcové a Kamínkové. Domníval jsem se, že o povídání o OB nebude mít nikdo zájem. Opak byl pravdou. V průběhu rozhovoru se hlediště téměř zcela zaplnilo. Terka popsala, jak je orienťák skvělý sport a moderátor následně v zákulisí slíbil, že ho také vyzkouší.

Pokud bude možnost, tak se příští rok opět zúčastníme. Pouze bych zrušil venkovní ukázku OB a místo ní umístili 2-3 kontroly v těsné blízkosti našeho stánku, kdy by si děti vyzkoušely měření času na čipech.

Takže celkové hodnocení nakonec dobré, budeme se těšit na další ročník, jestli se ho povede zorganizovat a zda opět dostaneme pozvánku. Budeme již védět, do čeho jdeme a co je potřeba si připravit. 

Takže děkuji všem, kteří jste přiložili ruku k dílu.