Světové hry v polské Wroclawi nebyly pro Terku jen výletem

Světové hry v polské Wroclawi nebyly pro Terku jen výletem

Po 16. místě ve sprintu Terka obsadila v konkurenci většiny světové špičky na krátké trati pěkné 26. místo. “Čekala jsem to více zarostlé, i když některé pasáže byly opravdu zarostlé, kde jsem se zasekla do ostružin a nešlo to ven. Ale asi to naplnilo naše představy,” povídala v cíli Terka, která udělala jednu chybu v první a pak jednu výraznější i ve druhé části závodu, kde podběhla kontrolu. “Ale tak jsou to zkušenosti..,” uzavřela Terka jako vždy s úsměvem na rtech. Vojta Král zaběhl životní závod a byla z toho bronzová medaile !!!!

Výborný výkon Terka předvedla ve štafetě. Závod probíhal ve Wroclawi za vydatného deště, velká část tratě byla v místní ZOO.

Naše štafeta byla po 1. úseku (Kosová) jedenáctá se ztrátou 1:10. Jan Petržela na druhém úseku začátek zvládl velice dobře, v závěru ale trochu ztratil. Předával na 12. místě se ztrátou 1:31. Třetí úsek famózně zaběhl Vojta Král. Na úseku měl nejrychlejší čas a českou štafetu vytáhl na 7. příčku. Za zády přitáhl balík štafet Rakouska, Ukrajiny a Polska. Před Českem byla mezera přes půl minuty. Terka Janošíková na posledním úseku zaběhla skvěle, v sedmém nejlepším čase na úseku. Odolala tlaku závodnicím startující kousek za ní, v závěrečném úseku navíc předběhla finskou závodnicí Mariku Teini a v cílové rovince si zkušeně namazala Polku Aleksandru Hornik. Češi tak po diskvalifikace Norů obsadili výborné šesté místo.

Další informace získáte na O-News.