SOBi přivezli medaile z Mistrovství Evropy lesníků a vlastníků lesa v OB !!!

Z letošního ME lesníků a vlastníků lesa v orientačním běhu, na kterém mohou startovat i rodinní příslušníci, si přivezli členové našeho oddílu 10 medailí z celkových 12, které naše 16-ti členná reprezentace přivezla. Postarali se o to zejména Kája a Vikča Smékalovy a Štěpán Šimek, kteří se podívali třikrát na stupně vítězů. Závodů se zúčastnilo asi 300 závodníků, velká konkurence zejména z řad skandinávských zemí byla ve veteránských kategoriích.

V litevském lázeňském městě Birštonas se nejdříve běžel sprint v městské zástavbě a přilehlém parku. Některé kategorie si závod zpestřily průtrží mračen. V kategorii W14 vyhrála Kája před Vikčou, v M16 pak Štěpán. Dospělým zástupcům ČR se již tak nedařilo. Luboš Hepnar v M45, Tom Václavek v M55, Petra Křečková ve W45 a  Hana Šimková ve W50 skončili shodně na neoblíbeném 4. místě.

Druhý závod, middle, se běžel na břehu řeky Nemunas v lesnatém terénu s řadou malých terénních detailů. Bažinky na mapě byly v terénu rozeznatelné jen podle květeny, neboť i v Litvě bylo letošní léto bez větších srážek. Sestry Smékalovi i Štěpán Šimek zopakovali svá umístění ze sprintu. Z našich dospělých závodníků se umístil nejlépe Václavek, který opět vyběhl bramboru (na bronz mu chybělo 14 vteřin).

Mistrovství bylo zakončeno štafetami. Běželo se opět v plochém terénu podél řeky v listnatém lese s nevýraznými terénními tvary. Našim závodníkům dělalo většinou problém přečíst na mapě pomocné vrstevnice při ekvidistanci 2,5m. Ve dvoučlenných štafetách si zlatou medaili v kategorii W16 vyběhly sestry Smékalovy. Štěpán Šimek ve smíšené štafetě s Estoncem Kruusa vybojoval stříbro v M20. Z dospělých, kde se běží ve 3členných štafetách, uspěly jen naše ženy v kategorii W35, kde štafeta ve složení Šimková Markéta, Šimková Hana a Křečková Petra obsadila bronzovou příčku.

Příští rok je se ME lesníků (včetně žáků lesnických škol), pracovníků v lese a vlastníků lesa (včetně jejich rodinných příslušníků) uskuteční v termínu od 5. do 10. srpna 2018 v lotyšské Siguldě. Závody jsou součástí MS v OB, které se na stejném místě koná od 4. do 11. srpna 2018. Takže pokud vaše rodiče nebo prarodiče vlastní kousek lesa, pojeďte si zazávodit a zafandit našim nejlepším ženám a mužům !!!