Žhavá Béčka ve Vrbně

První moravská béčka (závody žebříčku B-Morava) uspořádal SK Vrbno pod Pradědem za velkého vedra v kopcovitém terénu na okraji místní části Vrbna. Na výběr byly i “céčkové” trasy.

Základem pro úspěch bylo dodržovat pitný režim a nechat si dostatečnou dobu na start (vzdálenost 2,5 km, převýšení téměř 300 m). Kdo toto překonal, byl již téměř v polovině závodu. Alespoň to jsem si myslel na startu. Následoval mapově zajímavý, ale těžký terén s mnoha kameny, srázy a skalkami.

Sobotní krátkou trať absolvovalo 30 SOBů. Jediné zlato vybojovala Terka Paulíčková v D14B. Stříbrnou příčku v D35C získala Ivča a Jirka Hasil v HDR. Bronzových placek jsme vybojovali povícero:  Zuzka Raclavská v D20B, Jan Horký v H35B, David Kopecký v H40B, Roman v H55B a Verča Paulíčková v HDR. Pochvalu zaslouží i brambora pro Vikču :-).

Nedělní klasiku lze charakterizovat jedním slovem – dlouhá a tudíž výživná. Stavitel Klech se se směrnými časy moc nepáral :-). Někteří z nás byli na trati i více než tři hodiny :-). Ale nevzdali. Tomu se říká charakter !!!

Při neúčasti Terky se do rýžování zlata musel zapojit David Kopecký a to v kategorii H40B. O stříbro se zasloužili Fána v H20B a Roman v H55B (který při doběhu předstihl Pecu o 3 vteřiny). Bronzové příčky nás v neděli nepotkaly. Velkou pochvalu si za bramboru zaslouží Leňa Jílková v D16B a Igor v H16B :-). Pochvalu však zaslouží všichni, kdo se v pařáku vydali do lesa ….

Po oba dny pěkný terén, náročné tratě a spousta slunečních paprsků :-). Za mne jen jedna výtka pro mapovatele. Výrazné stromy bych nemapoval v případě, že jich na daném místě je mnoho (ale na mapě jen některé ….).

Uvidíme se na prázdninových závodech 🙂